Sesli sohbet sitelerine sandboxie ile çift giriş ve kurulum

Değerli dostlarımız ve ziyaretçilerimiz!Seslisohbet sitelerine birden fazla aynı anda giriş yapabilmeniz için sanal bilgisayar olarak bilinen bir çok yazılım bulunmaktadır.

Bunların başında gelen vmware workstation ve sandboxie dir.vmware workstation daha çok yazılım ve web bilişim guvenliği uzmanları tarafından tercih edilmektedir ve buna neden vmware workstation üzerinden bir çok işletim sisteminin kurulabilmesidir.Örnek olarak;Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız var ve siz ayrıca linux sisteminide kullanmak istiyorsunuz işte tam burada vmware workstation ile bilgisyarınıza linux işletim sisteminide sanal disk üzerine kurulumunu yapabilmektesiniz.

Fakat,seslisohbet sitelerine birden çok giriş yapabilmeniz için kolay ve basit olan sandboxie’nin kurulumunu sizlere elimden geldiğince resimli olarak anlatmaya çalışacağım.Lakin öncelikle sandboxie den kısaca bahsetme istiyorum!Yine yukarıda belirttiğimiz gibi vmware workstation gibi bilgisayar üzerinde sanal disk oluşturmanıza yarayan sandboxie ile guvensiz olarak görgüğünüz bir bağlantıyı ve dosyayı rahatlıkla açabilir yada çalıştırabilirsiniz.

Bağlantı yada dosya herhangi bir zararlı içerik içersede sandboxie üzerinden kurulmuş olan sanal disk ile açmış olduğunuzdan bilgisasayarınıza hiç bir zarar olmamaktadır.Ve yine sanal disk sayesinde aynı bilgisayardan rahatlıkla bir seslisohbet sitesine birden fazla giriş yapabilir yada birden fazla seslichat sitesine yine aynı anda giriş yapabilirsiniz

Daha fazla uzatmadan kuruluma geçelim.

A) Google.com.tr üzerinden sandboxie kelimesini aratıyoruz ve birden fazla indirme sitesi karşımıza çıkacaktır.Ben resmi sitesini tercih ettim ve onun üzerinden sizlere göstereceğim.

seslisohbet sitesine çift giriş

seslisohbet sitesine çift giriş

B) Daha sonra kırmızı oval daire ile işaretlemiş olduğum indirme linkine tıklıyoruz ve indirme işlemimizi gerçekleştiriyoruz.

seslichat sitelerine çift giriş

seslichat sitelerine çift giriş

C) İndirme işlemi bittikden sonra indirmiş olduğumuz dosyayı çalıştırıyoruz ve dil seçeneğinden Türkçeyi seçiyoruz kurulum Türkçe olarak yapıldığından dolayı daha detaylı resim eklemedim.Kurulumu yonlendirme ile kolayca yapabilirsiniz.

sesli chat sitesine çift giriş

sesli chat sitesine çift giriş

D) Kurulum işimiz bittikden sonra dilerseniz sandboxie ayarlar kısmından otomatik olarak tarayıcı atayabilir yada dilerseniz masa üstünde tarayıcınıza sağ tıklayarak sandboxie ile çalıştırıp sesli sohbet sitesine çift giriş yapabilir veya farklı seslichat sitelerine aynı anda girebilirsiniz.

Daha fazla bilgiye ulaşmak için Sandboxie nedir

Kurulum esnasında yada herhangi bir sorunda bizlerle rahatlıkla seslisohbet sitemiz üzerinden iletişime geçebilir ve yardım alabilirsiniz.

Comments

  1. Bende birden çok sesli sohbet sitesine girmenin yolunu arıyordum sayenizde buldum teşekkürler Sesli Chat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir