seslichat hatası ve çözümü

Seslichat odaları içerisinde sohbet esnasında bazen karşılaşılan ve çözümü basit olan yazı boyutlarının büyümesi veya küçülmesi sorunu ve çözümü hakkında kısa bir bilgi vermeyi amaçlıyoruz.

İlk başta konu olan yazı boyutu büyüme veya küçülme hatasını altada ki resimde görebiliriz.

hata

Resimde gördüğümüz üzre panelde yazı boyutlarımız küçüldü yada tam aksi büyük olarak hata ile karşılaşabilirdik.

Öncelikle bu hatanın sebebi,klavyemizde bulunan ctrl ( control ) tuşuna farkında olmadan anlık olarak basmamız ve aynı zamanda maus tekerleği ni ileri yada geri oynatmamız sebebi ile panelde yazılar büyümekte yada küçülmektedir.

Bazen bu hatayı farkında olmadan yapabiliyoruz ve düzeltmek için kimi zaman bazı arkadaşlarımız siteden çıkıyorlar ve yeniden giriş yapıyorlar yada bilgisayarlarını yeniden başlatıyorlar.

Seslichat odasından çıkmadan kolayca bu hatayı nasıl düzeltiriz?

Hatayı düzeltmek için  yeniden ctrl tuşuna basılır ve maus tekerleği hareket ettirilirse göreceksiniz ki panelde yazılar küçülmeye yada büyümeye başlayacaktır.İstediğimiz boyuta gelene kadar ctrl ve maus kombinasyonu ile ayarlamamızı basit ve kolay bir şekilde yapabiliriz.

İstediğimiz boyutlara geldiğinde artık herhangi bir işlem yapmamıza gerek yoktur.Ctrl ve maus tekerleğini bıraktığımız zaman aynı ayarda kalıcaktır.

Vakit buldukça seslisiteler içerisinde alınan hataları ve çözümlerini sizlerle paylaşacağız.

Şimdilik hoşcakalın.

 

 

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir