seslichat panele yazamama ve çözümü

Merhaba,zaman zaman karşılaşılan seslichat odalarına giriş yaptığımız anda veya daha sonrasında oda boyutunun büyümesi veya küçülmesi hatası ve çözümünü sizlerle paylaşıyoruz.

Oda içerisinde oda boyutunun tarayıcımızdan kaynaklı olarak büyümesi bazı özellikleri kullanmamıza engel olmaktadır.

Bahsettiğimiz hata altda resimde açıkca görülmektedir.

seslichat hata

Resimde görüldüğü gibi hatamız bizim panele yazma veya herhangi bir özelliği kullanmamıza mani olmaktadır.Ve zaman zaman karşılaşılan bu hata sesli chat odası içerisinde  yazı yazma alanı,ikonlar,mikrofon v.s gibi özellikleri kullanabilmemiz için gerekli alanın görüntülenmemesine sebep olmaktadır.

Yine bu hatayı alan arkadaşlar,hatayı düzeltmek için siteye giriş çıkış yapmaktalar yada tarayıcılarının ayarları ile oynamaktalar.

seslichat panele yazamama sorunu nasıl çözerim?

Bunun için kolay bir çözüm bulunmaktadır.Siteden çıkmanıza yada tarayıcınızın farklı ayarlarını değiştirmenize gerek yoktur.

Hatanın çözümünü yapmak için küçük bir işlem yeterli gelmektedir.

seslichat hata çözümü

Çözüm resminde gösterildiği üzre,tarayıcımızın üst kısmında ok ile gösterilmiş ayar kısmına tıkladıkdan sonra açılan sekmede durum çubuğu seceneği eğer aktif değilse aktif edilmeli ve daha sonra tarayıcımızın alt kısmında.

sesli hata çözümü

Resimde görüntülendiği ok işareti ile gösterilen kısım aktif olucaktır ve o kısımdan yakınlaştırma veya uzaklaştırma seçeneği ile seslichat oda boyutu hatasını düzelterek sorunu basit bir şekilde çözüme kavuşturmuş oluyoruz.

Diğer hatalar ve çözümler için sesli chat yardım kategorimize bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seslichat hatası ve çözümü ile ilgili makalemizede göz atabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir