seslisohbet sıralaması hakkında

Merhaba,

seslisohbet sıralamamız hakkında,bir yorumdan dolayı bu makaleyi yazma gereği duydum.Takip edenler bilirler,seslichatvip ve seslizindan 1. sayfada iyi yerlerdeydiler.Suan için seslizindan ki as domainimiz eski yerini koruyor.Lakin,bir sebepden dolayı seslichatvip için seo açısından çalışma stratejisini ve link akımını değiştirme gereği duyduk.

Neden buna gerek duyduğumuz konusuna gelirsek!Dikkat etmişseniz!Bir çok kelimede seslizindan ve seslichatvip ard arda sıralanıyorlardı.

Resimde ki örnek gibi.

seslisohbet

 

Ve bu ard arda sıralanmaları ileride google tarafından bir soruna neden olabileceğini düşündük.

Diyebilirsiniz ki ard arda sıralanmalarında ne gibi sakınca olabilir?Normal olarak ard arda sıralanmalarında bir sakınca olmaz!Lakin,sıra oynamalarında bile sürekli bir birini takip eden ikizler gibi google tarafından sanki ikisi bir site algılanıyor gibi aynı yükseliş ve düşüş yaşadıklarından dolayı ileride bir sıkıntı olabileceğini düşündük.

Bizim tahminimizce buna sebep bir ara birbirleri arasında adres değişikliği x den y ye ve y den x e  .Vip domainimiz sürekli ve uzun zamandır farklı sektörlerde ki sitelerimiz içinde çalıştığımız ücretli makale yazarımızın dikkatsizliği yüzünden aşırı anahtar kelime seslisohbet, sesli v.s gibi kullanılmasından dolayı site genelinde eşleştirme ile spama girmişti.Aslın da işinin ehli bir bayan arkadaşımızdı kendisi,oda yaptığı hatanın farkına sonradan vardı ama iş işten geçmişti tabi.O süre içerisinde zindan a ağırlık verdik ve viple aynı çalışma stratejisini uyguladık.

Ve o sebepden as domainimiz olan zindan ve seslichatvip için yaptığımız bazı benzer çalışmaları farklılaştırma gereği duyduk.

Ya zindan çalışmasını değiştirecektik yada vip domainimizin.

As domainimiz olarak belirlediğimiz zindan ın kalmasını panel kurulu olması nedeni ile küçük bir değişiklik yapılmasını ve vip domainimize yapılan çalışmaların farklılaştırılmasına karar verdik.

İçe odaklı değişiklikler yaptık. ( Bu bize özel kalsın )

Dışa odaklı değişiklikler yaptık.

Konuya hakim arkadaşlar bilirler,link akımını değiştirdikden sonra web master tools da gelen bağlantılarında güncellenmesi gerekmektedir.Ve Gelen bağlantılar güncellenme süresi google botlarının bağlantı veren siteleri ziyaret etmesine bağlı olarak değişmektedir.Buda sıra kaybı yaşatabilmektedir.Ve biz bunu tahmin ediyorduk.

Resimde vip için yapılan guncellememiz bulunmaktadır.Aynı şekilde küçük bir güncellemede zindan için yaptık.

seslichatvip

Sonuç olarak dostlarımız panik yapmasın,düşmanlarımızda sevinmesinler ( :

Makaleyi açmama sebep yorumun geçtiği sesli panelci makalemiz.

Comments

  1. Sesli sohbet sıralamasında yaşadığınız düşüşü merak ediyordum, açıklamayla ayrıca bilgi sahibi oldum.

  2. Sesli sohbet sıralamasında durumunuzun neden böyle olduğunu bilmiyordum, bu açıklamayla bilgi sahibi oldun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir